Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Powitanie » Jakiego psa wybrać

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Labrador?
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zastanawiam się nad zakupem takiego szczeniaka, ale nie znam się na psach, i nie wiem czy to odpowiedni wybór. Potrzebuję psa, któremu będę mogła poświecić większość swojego wolnego czasu, z którym będę mogła się przejść, pomyśleć, zapomnieć :)
Wydaje mi się że taka rasa byłaby odpowiednia, ale nie znam się, więc pytam, i ciekawa jestem, czy faktycznie te pieski potrzebują wysokiej jakości karmy i tym podobnych, czy szkodzą im rzeczy "z niższej półki", przyznam się że nie śpię na pieniądzach, a nie chciałabym zaniedbać lub w jakiś sposób skrzywdzić takie stworzenie.
Dużo o nich czytałam, ale chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej od kogoś kogo fascynuje ta rasa, a najlepiej od właścicieli :)
Z góry dziękuję.

Tytuł: Re: Labrador?
Nowicjusz

Labradory to psy bardzo dobre do towarzystwa. Są to psy aportujące, lubią aktywność fizyczną, więc dobrze będzie, jak nauczysz swojego pieska aportować i będziesz się z nim w ten sposób bawić. I oczywiście powinnaś mu zapewnić sporą ilość ruchu.

Ale z drugiej strony, każdy pies zasługuje na porządną karmę. Więc jeśli nie jesteś osobą zamożną, jak zresztą wielu właścicieli psów, w tym ja, to kup sobie mniejszego pieska. Jest dużo bardzo fajnych psów małych, dla których możesz kupować najlepszej jakości karmę i będzie Cię na to stać. Dla małego psa dobra karma kosztuje około 20 zł i zazwyczaj starczy na kilka tygodni. Do tej karmy ewentualnie raz na jakiś czas możesz dać psu jakieś ugotowane mięso, np. ze skrzydełka, które przecież są tanie.

Dużo jest ras psów małych, które są mądre i potrafią zaprzyjaźnić się z człowiekiem, np. foksterier krótkowłosy, King Charles Spaniel albo Jack Russel Terrier.

Bywalec
Awatar użytkownika

Ewentualnie mogłabyś rozważyć wzięcie pieska ze schroniska. Każdemu psu będzie lepiej w domu niż w schronisku, nawet jak nie będziesz kupować najlepszej karmy. Tam też takiej nie mają.

Labrador z porządnej hodowli to spory koszt - ok. 1000 zł, a nawet 1200 zł. Odradzałbym Ci kupno z jakiejś trefnej pseudohodowli za 200 czy 300 zł, bo po pierwsze, takie psy mogą mieć wady genetyczne albo po prostu być w kiepskim stanie zdrowotnym w wyniku zaniedbań hodowcy, a po drugie jest to nielegalne.

Nowicjusz
Awatar użytkownika

Hm, właśnie w tym problem, że interesują mnie większe rasy, nie lubię małych psów, i z zakupem pieska za 1000 czy 1500zł nie ma problemu, dużo o nich czytałam, i chciałabym się dowiedzieć o nich jak najwięcej, o potrzebach, zachowaniach itd. Ewentualnie o innych rasach, nie koniecznie labradorków. Szczególnie zależy mi na takim psie, który akceptuje ewentualnych nowych członków rodziny, nie odznacza się szczególną zazdrością, dobrze znosi ewentualne podróże, i ewentualną samotność przez parę godzin, a z tego co czytałam, labradory tego nie lubią.

Nowicjusz

Żaden pies tak naprawdę nie lubi samotności, a praktycznie każdego psa można do tego przyzwyczaić. Labrador retrievery to najlepsze psy dla rodzin, podobnie jak np. golden retrievery czy owczarki niemieckie.

Ostatnio widziałem na żywo chow-chow - to też duży pies - bardzo fajny misiek, ale nie wiem, jaki charakter mają te psy. Zresztą byłby chyba za drogi, bo to dość rzadka rasa.

Podobają mi się też Płochacze niemieckie, ale to już psy bardziej dla myśliwych, ewentualnie pies taki potrzebuje dużo ruchu i aktywności.

Dobra, piszę i piszę i w końcu nic z tego nie wynika. Gdybym był w twojej sytuacji, to kupiłbym sobie albo tego labradora, albo ewentualnie owczarka niemieckiego. To pewne i mądre rasy.

Nowicjusz

Często widzę rodziny z labradorem. Chyba jest to dobry pies nawet wtedy, gdy jest dziecko. Podobno bardzo łatwo szkoli się te psy i są przyjaźnie nastawione do człowieka.

A zamierzasz kupić psa czy sukę? Pies zazwyczaj zachowuje się grzeczniej niż suka, np. jak zostanie sam w domu. I psa szybciej można nauczyć, żeby nie siusiał w domu. Ale minus jest taki, że jak jakaś suka będzie mieć cieczkę w pobliżu, to piesek może uciec, jeśli nie będzie dobrze nauczony posłuszeństwa. A jak byś zdecydowała się na suczkę, to radzę wysterylizować.

Nowicjusz
Awatar użytkownika

Chce psa, suki nie chce. I niekoniecznie musi być labrador, tak jak pisałam wyżej, duża rasa, przywiązana do właściciela, dobrze znosząca ewentualną samotność, nie odznaczająca się szczególna zazdrością i akceptująca ewentualne nowe osoby. No i tak troszkę leniwa, chociaż wiadomo, każdego psa można do wszystkiego przyzwyczaić i wychować odpowiednio

Nowicjusz

Dobry być może byłby też dla Ciebie Biały owczarek szwajcarski. To psy łagodne i mądre, w sam raz nawet wtedy, gdy w rodzinie pojawi się dziecko.

Boksery także cieszą się sporą popularnością. Kiedyś uważano, że to psy groźne (a raczej niektórzy tak uważali), ale jest wręcz przeciwnie. To psy energiczne, mądre i nierzadko można spotkać rodziny z bokserem.

Stały bywalec
Awatar użytkownika

jeśli interesuje cię labek możesz poszukać na stronach adopcyjnych (klikasz sobie na "adopcje labradorów" i wyświetla ci się wszystkie strony). Możesz tam dowiedziec się sporo o konkretnym psie jeśli jakiegoś sobie wypatrzysz. Co do karmy, to wcale nie musi to być karma z najwyższej półki. Są dobre karmy (cena zależy tez od tego ilu kilogramową bedziesz chciała jednorazowo zakupić) ze "średnich" półek.

Znawca
Awatar użytkownika

Tańsza karma niekoniecznie musi oznaczać, że jest gorsza

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Indeks witryny » Powitanie » Jakiego psa wybrać