Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Powitanie » Jakiego psa wybrać

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pies na długie spacery
Nowicjusz

Szukam rasy, która będzie nadawać się na długie spacery, czasami w szybkim tempie. Miałem dotychczas owczarka niemieckiego i był nauczony biegać przy mnie kiedy ja biegałem, a jak byłem na rowerze to przy rowerze. Niestety jakiś czas temu zdechł. Chciałbym teraz kupić jakiegoś psa, który będzie łatwy w szkoleniu i który będzie nadawać się na długie wyprawy. Oczywiście nie chcę, aby to był owczarek, chciałbym poznać jakąś inną rasę.

Tytuł: Re: Pies na długie spacery
Znawca
Awatar użytkownika

Pit bull, buldog amerykański, husky, boxer, może nawet chart- to psy idealne do twoich oczekiwań. Jak dla Ciebie, to husky będzie idealny.

Bywalec
Awatar użytkownika

Witam.
Nie zgadzam się, psy wymienione przez "abmer" wcale nie są łatwe do nauki. Husky ma bardzo silny instynkt łowiecki i nie jest łatwo nad nim zapanować. Więc niekoniecznie będzie się pilnował "nogi" własnego właściciela szczególnie gdy zobaczy gdzieś na łące zajączka, jest to praktycznie pewne że pobiegnie w siną dal. A no i oczywiście nie ma w Polsce takiej rasy jak Pit Bull. W Ameryce jest uznawana Amerykański Pit Bull Terrier ale FCI do którego należy Polska nie uznaje tej rasy więc kupienie rodowodowego jest niemożliwe.
Proponuje psy: owczarki ogólnie( a jest ich spory wybór), są łatwe w szkoleniu chętnie współpracują z człowiekiem bo są do tego stworzone, jeśli chart to Whippet nie jest wielkim psem i nie ma tak silnego instynktu gonitwy za zwierzakami jak np duże charty. Doberman jest inteligentny i szybko się uczy, także będzie chętnie biegał wraz z Tobą. Jeśli dokonasz dobrego wyboru w kupnie psa, to będzie on Twoim kompanem w biegach czy jeździe na rowerze, bardzo się z Tobą zżyje bo będzie miał, że tak powiem takie same "zainteresowania" jak Ty. Twój owczarek jest na to dowodem.
Wszystko zależy od tego czy chcesz dużego, średniego czy małego psa rodzaj sierści itd. W razie pytań chętnie odpowiem.

Znawca
Awatar użytkownika

Kupi się w Polsce Pit Bull Terriery z rodowodami, to że FCI nie uznaje tej rasy, nie znaczy też, że inne kluby tak samo. Jest wiele hodowli w Polsce, a skoro sądzisz, że nie kupi się Pita z rodowodem, to po co te hodowle? Dla mnie FCI jest głupie, że nie uznaje tej rasy, tak samo jak wiele innych.

Bywalec
Awatar użytkownika

Niby się kupi niby nie, ja osobiście gdybym miał kupić American Pit Bull Teriera to bym go po prostu sprowadził z USA (jeśli się czegoś bardzo chce to można). Poza tym kto wystawia Polskim Pit Bull'om rodowody? FCI tego nie zrobi bo nie uznaje tej rasy. Oczywiście nie mówimy tu o kundelkach, czy psach w typie danej rasy, które nie posiadają rodowodu(których jest pełno i wszyscy mają rasowe np. "Amstafy" czy Pity bez rodowodu, a jak się zapytasz, a co to za rasa Amstaf? To nie potrafią rozwinąć skrótu :/ .

Znawca
Awatar użytkownika

dziwisz się małolatą?? jak kupują od kogoś red nosa i dla nich to amstaff, a przecież red nose występuje tylko u pit bulli. Co do rodowodów, to nie wiem kto je wystawia ale wiem, że są hodowle. Kilka psów z MAXIMUS KENNEL z rodowodami http://maximuskennel.prv.pl/ http://maximuskennel.prv.pl/ http://maximuskennel.prv.pl/ pierwsza suka jest z USA a reszta już z tej hodowli. A tu reszta http://maximuskennel.prv.pl/ Co do Stanów, to tam też mieszają rasy i jest dużo pseudo hodowli. Chcący sprowadzić psa, trzeba mieć zaufaną i dobra hodowlę. Co do FCI, mam głęboko ten związek (bez obrazy) i nie interesuje mnie czy uznaje czy nie tą rasę.

Nowicjusz

Jak widzę hasło "pies na długie spacery", to pierwszą rasą przychodzącą mi na myśl są Husky, jednak jeśli już człowiek decyduje się na takiego psa, to trzeba być aktywnym cały czas, bo pies ten wymaga ruchu i cierpi, jak nie daje mu się wyładować energii.

Znawca
Awatar użytkownika

Angar pisze:
Jak widzę hasło "pies na długie spacery", to pierwszą rasą przychodzącą mi na myśl są Husky, jednak jeśli już człowiek decyduje się na takiego psa, to trzeba być aktywnym cały czas, bo pies ten wymaga ruchu i cierpi, jak nie daje mu się wyładować energii.

Mojej siostry psiapsióła chce Huskyego, ale nie wiem po co jej taki pies jak tylko w domu z tyłkiem na kanapie siedzi.

Nowicjusz
Awatar użytkownika

Słyszałam, że bardzo aktywnymi psami uwielbiającymi długie spacery są dalmatyńczyki.

Nowicjusz

zdecydowanie zwariowany i wymagający długich wybiegów Syberian Husky

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Indeks witryny » Powitanie » Jakiego psa wybrać