Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Powitanie » Jakiego psa wybrać

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki pies do mnie pasuje?
Nowicjusz

Zastanawiam się nad zakupem psa rasowego, ale nie wiem, jaki by najbardziej pasował. Chętnie bym z nim wychodził na spacery, bo lubię sobie pochodzić lub pobiegać po lesie, z psem byłoby fajniej niż samemu. Dobrze by było jednak, gdyby to nie był jakiś olbrzym. Najlepiej też, jak by miał krótką sierść, żeby nie trzeba było za dużo czasu poświęcać na pielęgnację.

Jakie rasy w związku z tym polecacie?

Tytuł: Re: Jaki pies do mnie pasuje?
Bywalec
Awatar użytkownika

Hm kolejne trudne pytanie ;) . To jaki pies do Ciebie pasuje zależy od wielu czynników. Czy Lubisz psa czegoś uczyć? Czy masz w ogóle pojęcie o tresurze, czy jesteś cierpliwy? :D Niektóre rasy chętnie biegają ale niechętnie wracają do właściciela, więc nie kup psa pod wpływem impulsu lub podpowiedzi osoby która coś tam wie ale nie do końca. Przeczytaj wątek "pies na długie spacery" tam kolega też chciał psa do spacerów i biegania. Podaj więcej szczegółów to coś można będzie podpowiedzieć. Czy chcesz małego do 10kg Czy chcesz średniego do 11-25kg? Bo giganty to dopiero powyrzej 45kg czyli będzie z czego wybierać :D:D:D

Nowicjusz

O tresurze nie mam dużego pojęcia, ale wiem, jak nauczyć psa, żeby przychodził do mnie, gdy go wołam. Co do rozmiarów, to najlepiej jakiś większy. Tak 20-40 kg. I oczywiście najlepiej, żeby był to pies, który łatwo pojmuje i jest posłuszny, bo przyznaję, że aż tak bardzo cierpliwy nie jestem i nie chcę właśnie podjąć niewłaściwej decyzji.

Przejrzałem wątek, który wskazujesz, napisałeś w jednym poście, że dobre są różne owczarki, a także dobermany. Dobermany niezbyt podobają mi się, owczarki już bardziej. Ale np. owczarek niemiecki jest strasznie oklepany i w co drugim domu mają takiego psa, chciałbym jednak psa innej rasy niż owczarek niemiecki, ale mógłby być z rodziny owczarków.

Bywalec
Awatar użytkownika

Owczarki niemieckie fakt może jak to powiedziałeś oklepane ale bardzo mądre hm i nie w każdym domu mają takiego bo żeby mozna było go nazwać owczarkiem niemieckim musi mieć rodowód ;P Więc to co tak często widujemy to pieski w typie ONków.
Owczarki sa inteligentne szybko się uczą bo są to psy wyhodowane do pracy z człowiekiem, uwielbiają zadowalać właściciela. Do wyboru jest wiele ras. A ON możesz kupić w różnych odmianach kolorystycznych. Wrzucę kilka zdjęć oczywiście najlepiej poczytać o danej odmianie owczarka np szwajcarskie i malinoisy sa bardzo wrażliwe nie można ich bić, krzyczeć na nie wyładowywać swojego niezadowolenia. Ale ogólnie polecam ja mam od 3 tygodni mieszańca owczarka możliwe, ze mailnoisa miała gdzieś w rodzinie ;) i jest super. Kolega ma szwajcara i tez jest niesamowicie inteligętny i pojętny ale sporo większy niż niemiec.

Załączniki:
Komentarz: Owczarek niemiecki długowłosy czarny
pies_h22832_090307151706.jpg
pies_h22832_090307151706.jpg [ 53.32 KiB | Przeglądany 8460 razy ]
Komentarz: Owczarek niemiecki długowłosy
img_0769arak.jpg
img_0769arak.jpg [ 44.39 KiB | Przeglądany 8460 razy ]
Komentarz: Owczarek niemiecki "clasic" ;)
drug_male.jpg
drug_male.jpg [ 35.46 KiB | Przeglądany 8460 razy ]

Bywalec
Awatar użytkownika

Dalszy ciąg owczarków

Załączniki:
Komentarz: Owczarek niemiecki w kolorze wilczastym
hilary2.jpg
hilary2.jpg [ 31.64 KiB | Przeglądany 8460 razy ]
Komentarz: Owczarek belgijski - malinois
owczarek-malinois-.jpeg
owczarek-malinois-.jpeg [ 195.81 KiB | Przeglądany 8460 razy ]
Komentarz: Owczarek niemiecki krótkowłosy czarny
lorkacega.jpg
lorkacega.jpg [ 36.3 KiB | Przeglądany 8460 razy ]

Bywalec
Awatar użytkownika

Oczywiscie sa jeszcze owczarki szkockie collie, owczarki australijskie i inne pasterskie ale te potrzebują mnóstwo ruchu i zajęcia nie wystarczy im rzucanie kijka, świetnie nadają się go agility oraz flyball'u itd itp.

Załączniki:
Komentarz: Biały owczarek szwajcarski krótkowłosy
biały-owczarek-szwajcarski-11.jpg
biały-owczarek-szwajcarski-11.jpg [ 8.75 KiB | Przeglądany 8460 razy ]
Komentarz: Owczarek belgijski - tervuren (płowy)
belgiantervuren_p001.jpg
belgiantervuren_p001.jpg [ 41.86 KiB | Przeglądany 8460 razy ]
Komentarz: Owczarek belgijski - Leakenois
Zorax.jpg
Zorax.jpg [ 23.45 KiB | Przeglądany 8460 razy ]

Bywalec
Awatar użytkownika

Bucerony są bardzo dobrymi stróżami lecz trzeba je dobrze wychować. Z resztą jak każdego psa. Najlepiej poczytaj o rasie która Ci się spodoba bo nic nie zastąpi dobrej lektury.
Ale jak coś to chętnie odpowiem w miarę moich możliwości na Twoje pytania :D

Załączniki:
Komentarz: Owczarek Holenderski - bardzo rzadki
uszy-holenderski-owczarek-stojace.jpeg
uszy-holenderski-owczarek-stojace.jpeg [ 172.39 KiB | Przeglądany 8460 razy ]
Komentarz: Owczarek francuski Beauceron
57.jpeg
57.jpeg [ 169.35 KiB | Przeglądany 8460 razy ]
Komentarz: Owczarek szwajcarski krótkowłosy
sprzedam_bialy_owczarek_szwajcarski_-_hodowla__szczenieta_2_124356.jpg
sprzedam_bialy_owczarek_szwajcarski_-_hodowla__szczenieta_2_124356.jpg [ 36.26 KiB | Przeglądany 8460 razy ]

Bywalec
Awatar użytkownika

Pamiętaj ze jeśli chcesz KUPIĆ psa danej rasy to jesli ktoś będzie chciał Ci wcisnąć "rasowego bez rodowodu" to podziękuj. Bo wydasz kasę na kundla i możesz mieć problem, bo takie psy przerasowione z pseudohodowli idą na ilosć a nie jakość i mają różne choroby genetyczne i nie wiesz jaką mieli psychikę jego przodkowie i jaką będzie miał Twój pupil. Można kupić rasowego psa za mniejsza cenę bo np nie jest wystawowy ma wadę która go dyskwalifikuje np. niewybarwiony nos. Lub odbiega w jakiś inny sposób od wzorca takie szczeniaki sa tańsze ale mają cechy danej rasy czyli wiesz czego się spodziewać gdy dorośnie. Mam nadzieje że moje rady będą pomocne :D

Nowicjusz

Dzięki za wszystkie porady :) Pies z rodowodem to bardzo duży koszt, ale właśnie chyba takiego kupię, bo nie ma sensu kupować psa tanio, a potem wydawać majątek, gdy okaże się chorowity albo będzie sprawiać inne problemy. Rozejrzę się wśród hodowli owczarków różnego typu i za parę tygodni może coś kupię. Jeśli będę mieć szczeniaczka to zamieszczę tu jego fotki. Lub ewentualnie zamieszczę je tutaj na portalu:

http://pieswdomu.pl/wasze-psy

Znawca
Awatar użytkownika

Są cztery owczarki, które ja bym wybrała. Co do ceny psów rasowych, to większe psiaki też chyba są tańsze.

Jest nowe prawo, które zakazuje sprzedawania nierasowych psów.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Indeks witryny » Powitanie » Jakiego psa wybrać