Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Informacje » Wystawy psów

Regulamin forum

Tytuły tematów mają być konstruowane według następującego schematu:
Miejsce, gdzie organizowana jest wystawa - data
Wyjątkiem są tematy, w których dyskutuje się na temat wystaw ogólnie lub na temat kilku wystaw oraz nie ma się na celu pisania o konkretnej wystawie.
Tematy konstruowane niepoprawnie będą usuwane lub poprawiane.
Zasady te obowiązują od 1 stycznia 2012 roku.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wystawy psów - plusy i minusy
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Jakie wymienilibyście plusy i minusy organizowania wystaw? Napisałem o tym, bo ostatnio gdzieś czytałem właśnie na temat wystaw i poruszyło mnie to, że czasami psy trzyma się w klatkach przed wystawami, żeby ich sierść była w idealnym stanie. Według mnie takie coś powinno być zabronione, to jest męczarnia dla psa, a z tej męczarni korzyści czerpie człowiek.

Właściciele takich psów powinni być razem z tymi psami zamykani w klatkach, wtedy może by zrozumieli, że to nie jest takie fajne.

Ale oczywiście nie oznacza to, że jestem przeciwko wystawom, wręcz przeciwnie, ale można przygotować psa do wystawy bardziej humanitarnie.

Tytuł: Re: Wystawy psów - plusy i minusy
Znawca
Awatar użytkownika

Chyba chodzi o kennel klatkę??
Obrazek

Taka klatka jest bardzo przydatna i nawet stosowana w domach

Bywalec
Awatar użytkownika

Ja uważam, że nawet dobrze, iż wystawy są organizowane. Jak będziesz kupować kiedyś psa u porządnego hodowcy, to na pewno zaważyłoby to, czy dany pies był np. zwycięzcą jakieś wystawy czy chociaż zajął jakieś wysokie miejsce.

Pies, który dobrze na takiej wystawie wypadnie, to pies pewny. Nie musimy się martwić, że jak kupimy szczenię, to w przyszłości wyrośnie nie wiadomo co, bo wiemy, iż rodzice to psy w pełni wartościowe należące do swej rasy. Oczywiście ważny jest też rodowód.

Nowicjusz

Gdyby wystawy psów były czymś złym, przynosiły jakąkolwiek szkodę psom, to raczej by ich nie organizowano, tym bardziej, że biorą w nich udział ludzie świadomi i odpowiedzialni hodowcy.

Nowicjusz

kruk pisze:
Gdyby wystawy psów były czymś złym, przynosiły jakąkolwiek szkodę psom, to raczej by ich nie organizowano, tym bardziej, że biorą w nich udział ludzie świadomi i odpowiedzialni hodowcy.

Dokładnie, wystawy psów to nic złego. Nie słyszałam nigdy, aby jakiemuś psu stało się coś złego.

Nowicjusz

Ja uważam, że każda wystawa dla psa to męka. Pies to żywe stworzenie a nie jakaś maskotka, którą można podziwiać.

Nowicjusz

Nigdy nie byłem na żadnej wystawie ale na pewno bym żadnego psa na takową nie zabrał i nie wystawiał.

Znawca
Awatar użytkownika

kochampsy12 pisze:
Ja uważam, że każda wystawa dla psa to męka. Pies to żywe stworzenie a nie jakaś maskotka, którą można podziwiać.

Dla modelek to też mordęga a mimo to wychodzą na wybiegi się prezentować

Bywalec

Wydaje mi się, że gdyby psy tego nie lubiły to by nie chętnie uczestniczyły w tych wydarzeniach. Ja myślę, że krzywda im się nie dzieje. Niedługo w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się wiosenna wystawa psów rasowych. Wybieracie się?
Ja dowiedziałam się o niej z http://www.zpazurem.pl/events/podglad/id/393 niestety nie mogę zgłosić swojego psa bo ma kontuzję łapy.

Nowicjusz
Awatar użytkownika

Ludzie maja podzielone zdania na temat Wystaw Psów.Jedni mówią,że psy meczą się tam i hodowcy znęcają się nad nimi,drudzy twierdzą,że psy są tam bardzo dobrze traktowane i nie dzieje się im tam krzywda.Moje zdanie jest pośrednie.Pewnie, pies to tylko pies wolałby pobiegać,pobawić się niż przechodzić te wszystkie zabiegi.Na przykład weźmy sobie Shih Tzu.Do wystawy nie przyjmą ich jeżeli nie będą miały baardzo długiej sierści.Taki piesek w lato gdy są upały bardzo się meczy,no przecież nie można pieska obstrzyc bo na wystawę go nie przyjmą !

Z drugiej strony gdyby nie one to nie było by żadnej selekcji hodowlanej,rozmnażane byłyby psy zupełnie nie pasujące do wzorca.Wystawy są także dobre ponieważ wzmacniają się więzi między właścicielem a psem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Indeks witryny » Informacje » Wystawy psów