Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Opieka nad psem » Adopcja psa

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: doświadczenia z adoptowanym psem
Nowicjusz

Cześć!

czy ktoś ma/miał psa z adopcji? jakie wrażenia, doświadczenia? czy psiaki nie są zalęknione, ze znacznymi zaburzeniami zachowania? Da się je jeszcze ułożyć? Podzielcie się swoimi historiami :)

Tytuł: Re: doświadczenia z adoptowanym psem
Nowicjusz

Również interesuje mnie ten temat. W najbliższym czasie, gdy już zmienię miejsce zamieszkania, mam zamiar adoptować dwa psiaki, dorosłe, albo najlepiej starsze, żeby dać im dom na ostatnie lata życia. Do tej pory, ze względu na dziadków, którzy boją się "nieswoich" psów, zawsze adoptowaliśmy szczeniaki. Troszkę się martwię, że nie będę się umiała zająć takim psiakiem. Wiem, że to w dużej mierze zależy od jego charakteru, ale czy dwa adopciaki w jednym czasie to nie będzie zbyt wiele? Może warto zrobić jakiś miesiąc odstępu, żeby każdy z nich miał czas się oswoić? Obawiam się też, że zdecyduję się na trudny egzemplarz, którego nie będę mogła okiełznać. Macie jakieś porady w tej kwestii?

Nowicjusz
Awatar użytkownika

ja raz zaadoptowałem i nie jestem zawiedziony :)

Nowicjusz

Mnie się wydaje, że dużo zależy od charakteru psa i tego ile przeszedł. Nigdy nie miałam do czynienia a adoptowanym psiakiem, ale w najbliższym czasie mam zamiar to zmienić :) Tylko nieco się boję - nigdy nie byłam w schronisku i boję się, że jak zobaczę te wszystkie biedy to będę je chciała wszystkie na raz wziąć! Ogólnie myślałam o dwóch psiakach, dwa psy wg mnie to optymalny wybór, nie nudzą się jak jesteśmy w pracy, bo jeszcze oprócz nas mają siebie. Na początku myślałam o psiaku dorosłym i młodszym, albo nawet szczeniaku, ale wiem, że maluchy przejmują nawyki od dorosłych psów, również te złe, a biorąc psiaka ze schroniska nie wiemy jeszcze jak się zachowuje, dlatego nie wiem czy nie lepiej zaadoptować od razu dwóch dorosłych psów, w tym jednego staruszka, żeby chociaż na ostatnie lata życia dać mu dom, tak jak pisze monia.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Indeks witryny » Opieka nad psem » Adopcja psa