Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Opieka nad psem » Problemy z psami

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Po okolicy błąka się pies
Nowicjusz

Witam
Mieszkam na obrzeżach niewielkiego miasteczka. Ostatnio ktoś chyba wyrzucił tu psa, bo od paru dni błąka się tu właśnie taki ogromny pies, na wysokość wielki jak bernardyn, ale jest znacznie chudszy, więc to jakaś inna rasa. Jakie służby powinnam powiadomić, aby coś z tym zrobili? Ewentualnie powiem, aby moi rodzice powiadomili. Ja się tego psa nie boję, ale mi go szkoda, że się tu błąka. Problem tylko w tym, że raz go widzę, raz nie, nie codziennie go tu spotykam.

Tytuł: Re: Po okolicy błąka się pies
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Chyba powinnaś po prostu powiadomić policję, oni już powiadomią odpowiednie służby. Ale skoro nie widzisz go codziennie, to może po prostu ten pies komuś ostatnio zaczął uciekać, np. dlatego, że jakaś suka w okolicy ma cieczkę?

Nowicjusz

I jak tam losy tego psa? Nadal się błąka?

Nowicjusz

Ile u mnie się błąka psów, nie wiem co władze sobie myślą.

Nowicjusz

Trzeba uważać, bo takie psy mogą być zarażone wścieklizną i mogą kogoś pogryźć

Nowicjusz

Takimi sprawami zajmuje się Straż Miejska lub Gminna. Trzeba reagować, aby niedoszło do nieszczęścia.

Nowicjusz
Awatar użytkownika

Trzeba dzwonić i już. Do straży miejskiej najlepiej

Nowicjusz

To ja Wam coś powiem, odnośnie tych wszystkich "służb" i tego, co "oni sobie myślą", bo nie myślą wcale. To było kilka lat temu dzień przed wigilią. Przed urzędem gminy w mojej miejscowości błąkał się pies, widać było, że bardzo młody i zgubiony, bo z każdym chciał się bawić i każdego zaczepiał. Akurat wracałam z mamą z ostatnich zakupów jak ten psiak do mnie podbiegł. Ulica ruchliwa to stoję z nim chwilę i zastanawiam się, co z nim zrobić. Dzwonię więc do schroniska do miejscowości obok, bo my swojego nie mamy. Pan mi mówi, że nie przyjedzie, bo za daleko (10km) i nikogo nie ma, bo święta. To nic, że święta zaczynają się na drugi dzień wieczorem. Nic. Jestem pod gminą, a tam ktoś powinien przecież być od spraw zwierzęcych. Mówię mamie, żeby z nim poczekała, żeby nie wpadł pod samochód i idę szukać odpowiedniej osoby. Znalazłam - młoda kobieta, mówię jej jaka sytuacja, że młody psiak, że pod gminą się błąka. A ona między jednym kęsem kanapki, a drugim mówi, że ona nie ma odpowiednich szczepień! i ona się psem nie zajmie. Ona wie, do kogo należy i już kilka osób w tej sprawie u niej było. Myślałam, że szlag mnie jasny trafi. Byłam tak zdenerwowana, że pojęcia nie macie. Gdyby nie to, że psiak uciekł mojej mamie i pognał za kimś to bym go zawołała i wpuściła tej babie do gabinetu, niech zobaczy jaki maluch jest agresywny i niech zobaczy jak bardzo jej te szczepienia są potrzebne. Mało tego, niech go tam trzyma dopóki nie zjawi się właściciel, skoro wie do kogo należy, a ma problemy z wykręceniem numeru do tego człowieka, żeby po swojego psiaka przyjechał.
Także to by było na tyle, jeśli chodzi o kompetencje ludzi na swoich stanowiskach.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Indeks witryny » Opieka nad psem » Problemy z psami